GDZIE ZNAJDĘ CENNIK?

Jest to kwestia bardzo indywidualna. Wycena jest możliwa, kiedy poznam szczegóły. Prześlij mi je, proszę, otrzymasz wiadomość ze szczegółową ofertą. Orientacyjne ceny pakietów ślubnych znajdziesz TUTAJ.

NA JAKIM TERENIE DZIAŁASZ?

Aktualnie mieszkam w Katowicach i działam głównie na Śląsku,
w Krakowie i okolicach. Często bywam też
w Warszawie i Trójmieście.  Zdjęcia możemy wykonać w plenerze, Waszym domu lub wynajętej przestrzeni. Dokładne miejsce możecie mi zaproponować lub wybierzemy je razem. Sesje za granicą również nie stanowią problemu.

 

 

CO Z UMOWĄ?

W każdym przypadku ją podpisujemy. Zawiera wszelkie ustalone szczegóły, np. terminy realizacji, adresy, zobowiązania. Sporządzona zostaje dla każdej ze stron.  Możemy ją omówić
i podpisać na bezpośrednim spotkaniu (np. przy okazji mojej wizyty w danym mieście) lub zdalnie. W momencie podpisania umowy pobieram  zadatek w wysokości 30% całej kwoty.

 

JAKI JEST CZAS OCZEKIWANIA NA GOTOWE ZDJĘCIA?

To zależy od zakresu sesji. Gotowe materiały przygotowuję zgodnie z kolejnością wykonania zdjęć. Najbardziej czasochłonne są reportaże ślubne, w tym przypadku to maksymalnie 30 dni roboczych od daty ślubu. Przygotowanie zdjęć z wieczoru panieńskiego/chrztu/sesji plenerowej to zazwyczaj 7 dni roboczych. Dokładny czas ustalamy oczywiście indywidualnie, jest on zapisany w umowie.

 

 

KIEDY REZERWOWAĆ TERMIN?

Najlepiej jak najszybciej. W przypadku ślubu, to nawet 2 lata wcześniej. Szczególnie jeżeli myślicie o weekendzie
w terminie między majem a wrześniem. Większą dostępność mam w tygodniu, to wtedy najczęściej realizujemy sesje poślubne/narzeczeńskie/rodzinne. Warto pamiętać, że w okresie wiosenno-letnim czasu na sesję jest więcej. Zimą bywają dni, kiedy zdjęcia przy świetle dziennym są w ogóle niemożliwe. Zawsze pytajcie, na Waszą prośbę mogę wstępnie zarezerwować dany termin na 7 dni.

 

 

ZAJMUJESZ SIĘ FILMOWANIEM?

Niestety nie. Mogę zaoferować jedynie fotografowanie, ale
z chęcią polecę kogoś, kto zajmie się video.

 

FOTOGRAFUJESZ W STUDIO?

Najbardziej cenię sobie pracę ze światłem zastanym, dlatego też nie dysponuję własnym studio. Jeżeli jednak jesteś zainteresowana/zainteresowany taką sesją — napisz do mnie.
W grę wchodzi wynajęcie takiej przestrzeni.

 

 

 

PRACUJESZ SAMA?

Tak, sama. Dlatego też podejmuję się wyzwań, które będą adekwatne do możliwości jednej osoby. Mogę, oczywiście, podjąć się współpracy, to kwestia do omówienia.

CO W PRZYPADKU ZŁEJ POGODY I SESJI W PLENERZE? PRZEKŁADAMY?

Najczęściej możliwe jest przesunięcie terminu. Jeżeli pogoda zepsuje się w trakcie, to uciekamy w inne miejsce (jeżeli jakieś jest) lub spotykamy się ponownie, w innym terminie. Pewnych rzeczy nie przewidzimy i nie przeskoczymy. Rzadko jesteśmy w stanie znaleźć od ręki zadaszone miejsce, ale tym nie będziemy się martwili na zapas.

POSIADASZ UPOWAŻNIENIE NA FOTOGRAFOWANIE W MIEJSCACH SAKRALNYCH?

Tak, odbyłam kurs i posiadam legitymację wydaną przez Kurię Metropolitarną Łódzką. Warto zaznaczyć, że samo upoważnienie nie daje 100% pewności otrzymania zgody. O tym decyduje gospodarz miejsca. Konieczna jest więc rozmowa z księdzem, biskupem lub innym przedstawicielem.

 

OFERUJESZ PAKIETY NA REPORTAŻ ŚLUBNY? MOŻEMY INDYWIDUALNIE DOBRAĆ ZAKRES?

Tak, oczywiście. Oferuję trzy główne pakiety gotowe. Ponadto, istnieje możliwość wyboru pakietu indywidualnego, gdzie dobieramy zakres zgodnie z Waszymi potrzebami.

TUTAJ znajdziecie wszelkie szczegóły.

 

JAK WYGLĄDA WSPÓŁPRACA Z TOBĄ W DNIU NASZEGO ŚLUBU?

Wszystkie Pary Młode otrzymuję ode mnie mini e-book o naszej współpracy ślubnej. Zebrałam w nich wszelkie rady, tłumaczę, jak wygląda moja praca w dniu ślubu i podpowiadam, jak przygotować się np. do pleneru w innym dniu.

PRZEKAZUJESZ ZDJĘCIA SUROWE (RAW)?


Nie.

Nie wysyłam zdjęć w formie surowej, taką mam zasadę. Poddaje je autorskiej obróbce i takie otrzymujecie. Jeżeli obróbka nie byłaby moja, to nie mogłabym mówić o „moich” zdjęciach. 

 

KTO WYBIERA ZDJĘCIA DO OBRÓBKI?

W przypadku reportażu ślubnego/okolicznościowego zdjęcia wybieram ja, bo w umowie określamy minimalną liczbę oddanych zdjęć. Inaczej jest przy pojedynczych sesjach plenerowych/domowych itp. – tutaj ilość jest jest dokładnie określona. Wyboru dokonujecie samodzielnie w udostępnionej przeze mnie galerii internetowej. Zawsze istnieje możliwość dokupienia dodatkowych zdjęć.

 

CZY WSZYSTKIE ZDJĘCIA PODDAJESZ OBRÓBCE?


Tak.

Podstawową formą przekazania zdjęć, w pełnej rozdzielczości, jest droga elektroniczna. Ewentualne odbitki, nośniki, albumy ustalane są indywidualnie. Zdjęcia do druku wybieracie sami lub robimy to wspólnie.

 

ODDANE ZDJĘCIA BĘDĄ KOLOROWE CZY CZARNO-BIAŁE?

Uwielbiam lekkie, świeże kolory na zdjęciach. Chcę w jak najlepszy sposób oddać energię i atmosferę panującą podczas zdjęć. Obecność wersji czarno-białych zależy od specyfiki wydarzenia
i warunków, jakie zastanę podczas realizacji — dlatego ich nie wykluczam. Jeżeli naprawdę nie lubicie zdjęć w czerni i bieli, dajcie znać, wtedy takich nie otrzymacie.

 

JEST MOŻLIWOŚĆ ZAMÓWIENIA ALBUMU LUB INNYCH PRODUKTÓW?


Tak, stworzyłam całą ofertę tego typu produktów. Producentem jest Crystal Albums, polska firma. Nie można ich kupić samodzielnie, nie będąc osobą z branży 🙂 Ofertę znajdziecie TUTAJ.

 

MOŻNA ZAMÓWIĆ ALBUM/ODBITKI Z PRYWATNYCH ZDJĘĆ?

Oczywiście, że tak. Mogą być to zdjęcia z naszych sesji, z sesji robionych u innej osoby, ale też ze zdjęć prywatnych – nawet tych z telefonu.

Jeżeli nie rozwiałam Twoich wątpliwości i masz pytania:

− NAPISZ DO MNIE −